"Szkoła przyszłości - nowe możliwości kształcenia młodzieży"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  Home

  O projekcie

  Działania

  Rezultaty

  Z życia projektu

  Ogłoszenia

  Zapytania ofertowe

  Biuro projektu - kontakt

  Do pobrania

  Raport z ewaluacji


Relacje fotograficzne z działań prowadzonych w ramach projektu:

 W ramach zadania „Spawalnia XXI wieku” zakupiono pomoce dydaktyczne w postaci  komputera przenośnego, oprogramowania i rzutnika multimedialnego oraz sprzętu spawalniczego w postaci: przecinarki plazmowej, prostownika spawalniczego TIG, półautomatu spawalniczego Mig/MAG, fartuchów, rękawic, getrów (nagolenników) i przyłbic spawalniczych. Ponadto każda grupa bierze udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zagłębia Staropolskiego do Sielpi k/Końskich oraz na Targi Spawalnictwa do Kielc.

 W ramach zadania „Nauki przyrodnicze w dobie osiągnięć XXI wieku” zostały zakupione pomoce dydaktyczne w postaci: 5 mikroskopów; zestawów: odczynników, trwałych preparatów, skał i minerałów, do badania próbek wody; modeli pręcikowo-kulkowych; kolekcji próbek tworzyw sztucznych; wskaźników uniwersalnych; chemicznych gier dydaktycznych oraz modeli struktur. Zakupione pomoce wzbogacają i uatrakcyjniają zajęcia.

 W ramach zadania „AutoCAD bez tajemnic” zostało zakupione zgodnie z PZP licencjonowane oprogramowanie AutoCAD, które zostało zainstalowane w pracowni komputerowej i zarejestrowane. 18 listopada został zorganizowany wyjazd edukacyjny jako działanie wspomagające. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach pokazowych zorganizowanych na Politechnice Lubelskiej na Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn (pokaz projektowania komputerowego).

 W ramach zadania „Równe szanse” zgodnie z PZP zostały zakupione pomoce dydaktyczne: tester wtryskiwaczy, tester wysokiego napięcia, tester i symulator sondy lambda, tester grubości lakieru, stetoskop diagnostyczny, tester układu zapłonowego, tester stanu akumulatora oraz tester poboru prądu przez rozrusznik. Zakupione pomoce wzbogacają i uatrakcyjniają prowadzone zajęcia.

 „Praktyki zawodowe” Pierwszy etap praktyk został zrealizowany w terminie  03.10.2011-29.10.2011 w firmie KARAT RECYKLING Jerzy Flak, ul. Kolejowa 1, 08-500 Ryki. Drugi etap realizowany był w okresie 31.10.2011-25.11.2011 w STACJI OBSŁUGI SAMOCHODÓW ul. Szpitalna 2, 08-530 Dęblin. W ramach praktyk uczestnicy otrzymali odzież ochronną zakupioną zgodnie z PZP, posiłek dostarczony przez firmę cateringową (jak w zad.2 i 3) oraz zwrot kosztów dojazdu. Obecnie trwa trzecia edycja praktyk zawodowych. Uczennice i uczniowie odbywają je w FIGARO Group Sp. z o.o. w Rykach.

29 maja 2012 - W dniu dzisiejszym odbył się egzamin i tym samym zakończyliśmy realizację zajęć w ramach trzeciej edycji Zadania 3 „Kosmetyczne ABC". Do egzaminu przystąpiły i pozytywnie zaliczyły wszystkie dziewczęta uczestniczące w zajęciach. Zajęcia w ramach tego zadania realizowane były na terenie naszej szkoły – zajęcia teoretyczne oraz w profesjonalnym salonie kosmetycznym „Alina” w Puławach – zajęcia praktyczne. W ramach wsparcia dziewczęta otrzymały materiały promocyjne, skrypt, posiłki dostarczane przez firmę cateringową oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia praktyczne. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczennice posiadły dodatkową wiedzę i umiejętności, które z pewnością przyniosą wymierne korzyści w przyszłości.

8 czerwca 2012 - Zakończyliśmy realizację praktyk zawodowych w ramach naszego projektu. Czwarta grupa uczniów naszej szkoły – tym razem z klasy IIIa T ukończyła pomyślnie praktyki zawodowe. Dziesięciu chłopców odbywało swoje praktyki w firmie EXKOM Przybysz, Bauman Sp. J., ul. Lubelska 25 w Rykach. W ramach wsparcia uczestnicy projektu otrzymali materiały promocyjne, odzież ochronną, gorący posiłek dostarczany przez firmę cateringową oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania praktyk i z powrotem. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie ukończenia praktyk zawodowych realizowanych w ramach Projektu.

18 czerwca 2012 - W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Zadania 6 „AutoCAD bez tajemnic”. W ramach tego zadania przeprowadziliśmy dwie edycje zajęć po jednej w semestrze. W każdej grupie uczestniczyło po 15 uczestników – uczniów naszej szkoły z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum Mechanicznego oraz Technikum Informatycznego. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem. W ramach wsparcia uczestnicy zajęć otrzymali materiały promocyjne, podręczniki na własność oraz poczęstunek na każdych zajęciach w postaci serwisu kawowego. Ponadto każda grupa wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym na Politechnikę Lubelską – wydział mechaniczny. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali zaświadczenia ukończenia zajęć dodatkowych.

22 czerwca 2012 - W ramach Zadania 4 „ABC Small Business’u” zostały zakończone zajęcia. W wyniku udziału w projekcie łącznie w ramach powyższego zadania zostało objętych wsparciem 20 dziewcząt i chłopców uczęszczających do naszej szkoły. W każdym semestrze odbyła się jedna edycja zajęć po 40 godzin każda. W ramach wsparcia uczestnicy i uczestniczki otrzymali materiały promocyjne, pomoce dydaktyczne w postaci podręczników, na każdych zajęciach korzystali z poczęstunku w postaci serwisu kawowego. Ponadto każda grupa zajęciowa wzięła udział w wycieczce – wyjeździe edukacyjnym do Urzędu Statystycznego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. W ramach wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli zapewniony bezpłatny transport, opiekę nauczyciela oraz wyżywienie. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie ukończenia zajęć dodatkowych.

26 czerwca 2012 - Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Zadania 5 „Nauki przyrodnicze w dobie osiągnięć XXI wieku”. 20 dziewcząt i chłopców zakończyło wsparcie uzyskując zaświadczenia ukończenia zajęć dodatkowych. W ramach tego zadania odbywały się zajęcia z biologii, geografii i chemii. Łącznie zostało zrealizowane 90 godzin zajęć dodatkowych. Wszyscy uczestniczący w zajęciach projektowych otrzymali materiały promocyjne oraz pomoce dydaktyczne w postaci podręczników. Ponadto młodzież korzystała z poczęstunku – tak jak pozostałe grupy, oraz uczestniczyła w trzech wycieczkach – wyjazdach edukacyjnych. W ramach powyższych wyjazdów uczestnicy mogli zapoznać się ze specyfiką zajęć na lubelskich uczelniach, uczestniczyć w pokazach oraz zwiedzić Ogród Botaniczny.

28 czerwca 2012 - W dniu dzisiejszy zakończyliśmy realizację zadania 7 „Równe szanse”. W ramach powyższego zadania odbywały się zajęcia z języka polskiego, matematyki, informatyki i przedmiotów zawodowych. W każdym semestrze odbyła się jedna edycja z każdego typu zajęć – łącznie 320 godzin dydaktycznych w ciągu roku. W powyższych zajęciach wzięło udział 80 uczennic i uczniów, którzy skorzystali ze wsparcia i ukończyli pomyślnie otrzymując stosowne zaświadczenia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał zestaw promocyjny oraz podręczniki jako pomoc dydaktyczną. W ramach zajęć młodzież miała zapewniony poczęstunek w postaci kawy, herbaty oraz ciastek. Dzięki udziałowi w proponowanych zajęciach zaobserwowaliśmy u ich uczestników lepsze wyniki w klasyfikacji końcoworocznej.

2 lipca 2012 - Zakończyła się właśnie realizacja zajęć dodatkowych w ramach Zadania 2 „Spawalnia XXI wieku”. Grupa 20 chłopców w dniu dzisiejszym przystąpiła do egzaminu uzyskując dodatkowe kwalifikacje zawodowe w zakresie spawalnictwa metodami MIG/MAG/TIG. Zajęcia trwały przez okres dwóch miesięcy i cieszyły się ogromną popularnością. W ramach zajęć uczestnicy otrzymali materiały promocyjne i dydaktyczne, odzież ochronną oraz posiłki. W ramach wsparcia w najbliższych dniach cała grupa weźmie udział w wycieczce – wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi k/Końskich w woj. Świętokrzyskim.

W bieżącym miesiącu ruszamy z czwartą (ostatnią) edycją zajęć. Jest to grupa, którą mogliśmy utworzyć dzięki staraniom Pani Dyrektor i zespołu projektowego oraz dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 23 lipca.

23 lipca 2012r. - W dniu dzisiejszym rozpoczęła się realizacja zajęć dodatkowych ostatniej – czwartej edycji w ramach Zadania 2 „Spawalnia XXI wieku”. W zajęciach uczestniczy 20 chłopców – uczniów Techników i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczęszczających do naszej szkoły. Obecne zajęcia po raz pierwszy w ramach Projektu przeprowadzi Zakład Doskonalenia Zawodowego z Lublina. Jest to firma z wieloletnią tradycją w dziedzinie kursów zawodowych. W ramach zajęć uczestnicy otrzymają materiały promocyjne i dydaktyczne, odzież ochronną, codziennie  gorący posiłek. W ramach wsparcia pojada na jednodniową wycieczkę.

11 września 2012r. - Dzisiaj 10 dziewczynek – uczennic naszej szkoły rozpoczęło zajęcia dodatkowe w ramach Zadania 3 „Kosmetyczne ABC”. Zajęcia z kosmetologii odbywać się będą w naszej szkole oraz w specjalistycznym salonie kosmetycznym w Puławach. Uczestniczki oprócz specjalistycznej wiedzy otrzymają materiały promocyjne i dydaktyczne, posiłek w trakcie zajęć oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia praktyczne. Zajęcia będą trwały do 1 października.

13 września 2012r. - Zakończyła się właśnie realizacja zajęć dodatkowych w ramach Zadania 2 „Spawalnia XXI wieku”. Grupa 20 chłopców w dniu dzisiejszym przystąpiła do egzaminu uzyskując dodatkowe kwalifikacje zawodowe w zakresie spawalnictwa metodami MIG/MAG/TIG. Zajęcia trwały przez okres dwóch miesięcy i cieszyły się ogromną popularnością. W ramach zajęć uczestnicy otrzymali materiały promocyjne i dydaktyczne, odzież ochronną oraz posiłki. W ramach wsparcia w najbliższych dniach (21 września) cała grupa weźmie udział w wycieczce – wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi k/Końskich w woj. Świętokrzyskim.

18 września 2012r. - Zbliżamy się do końca realizacji naszego projektu. Właśnie rozpoczęły się ostatnie zajęcia w ramach Zadania 7 „Równe szanse” z informatyki i przedmiotów zawodowych. W powyższych zajęciach dodatkowych uczestniczy 20 uczniów (10 z informatyki i 10 z przedmiotów zawodowych). Uczestnicy zajęć otrzymali materiały promocyjne, korzystają z poczęstunku na każdych zajęciach. Po zakończeniu zajęć otrzymają stosowne zaświadczenia.

2 listopada 2012 r. - Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach informuje, że z dniem 31 października 2012 r. zakończono realizację projektu nr POKL.09.02.00-06-104/10 „SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI – NOWE MOŻLIWOŚCI KSZTAŁCENIA MŁODZIEŻY” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

26 listopada 2012 r. - Raport z ewaluacji projektu

 

BIP

BZP Urząd Marszałkowski Starostwo Europejski Fundusz Społeczny EFS lubelskie