ZAPROSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach oraz Komitet Organizacyjny zaprasza na

UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA SZKOŁY ORAZ ZJAZD ABSOLWENTÓW,

które odbędą się 14 października 2017 roku.

Publikacja na 70-lecie szkoły

Koszt udziału: część oficjalna w sali gimnastycznej - bezpłatnie, część oficjalna + upominki okolicznościowe - 30 zł, część oficjalna + upominki okolicznościowe + Bal absolwentów - 150 zł

Bliższe informacje oraz zapisy w sekretariacie szkoły (te.: 81 865-12-97)

Wpłaty należy dokonać w ciągu 5 dni od momentu zgłoszenia swojego udziału na konto:

Bank Spółdzielczy Ryki - nr konta: 75 8724 0005 3001 0006 3656 0001 z dopiskiem "Upominki" lub "Bal absolwentów"

oraz imię i nazwisko oraz rok ukończenia szkoły.

Ostateczny termin dokonywania wpłat to 2 października 2017 r.

Liczba miejsc na bal ograniczona (ok. 200) - liczy się kolejność wpłat.

Program obchodów:

9.30 – 11.30 - Zwiedzanie szkoły

12.00 - 13.00 - Uroczysta msza święta w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach

13.30 - 16.30 -Obchody jubileuszowe w budynku szkoły:

17.00 - Uroczysty bal z okazji Jubileuszu i Dnia Edukacji Narodowej w restauracji "MIRAGE" w Rykach

 

Apel do absolwentów oraz byłych pracowników i nauczycieli
Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach

    W tym roku minie 70 lat od czasu powstania w Rykach pierwszej szkoły zawodowej. W 1947 roku ruszyła z inicjatywy nauczyciela i społecznika - Władysława Korżyka szkoła średnia, która dzisiaj nosi dumną nazwę - Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach.

    Nasza szkoła na jesieni będzie uroczyście przeżywała swój jubileusz i właśnie w związku z nim zwracamy się z wielką prośbą i apelem do wszystkich byłych nauczycieli i pracowników szkoły i internatu a nade wszystko do absolwentów ryckiego Mechanika, aby podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów nauki czy pracy w naszej szkole. Może ktoś posiada pamiętniki, zdjęcia, świadectwa z dawnych lat, kiedy przebywał w tej szkole, może pamięta nauczycieli i kolegów – ich charakterystyczne zachowania, gesty, słowa, przezwiska….

    To wszystko chcielibyśmy zebrać w ramach żywej Księgi Wspomnień. Na pewno każdy kto zetknął się w swym życiu z ryckim Mechanikiem ma coś do powiedzenia – serdecznie zapraszamy do przekazania tych wspomnień szerszej grupie odbiorców.

    Wszelkie informacje, zdjęcia, pamiątki, wspomnienia prosimy przysyłać pocztą, e-mailem, przynosić czy przekazać przez znajomych do sekretariatu czy biblioteki szkolnej. Jeśli ktoś nie chce pisać prosimy o kontakt – przyjedziemy i nagramy wspomnienia na miejscu.

Dane kontaktowe:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Wł. Korżyka

08-500 Ryki, ul. Żytnia 5, tel./fax: 81 8651297

email: zsz@mechanikryki.pl

Podpisano: Komitet organizacyjny obchodów 70-lecia szkoły

Uwaga! Ogłaszamy konkurs!

Szkolny konkurs na wywiad, wspomnienia absolwenta Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach - „Zapytaj tatę, zapytaj dziadka”. Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie z okazji jubileuszu 70-lecia szkoły. Praca konkursowa polega na przeprowadzeniu wywiadu z absolwentem naszej szkoły lub spisaniu jego wspomnień.

Porozmawiaj z mamą, tatą, dziadkiem lub wujkiem czy uczęszczał do Mechanika, kiedy to było, jak duża była jego klasa, kto go uczył, jakich miał kolegów. Poproś aby opowiedział jak wyglądała wtedy szkoła, warsztaty, internat, niech przypomni sobie zdarzenia z życia szkoły – uroczystości, imprezy szkolne, wycieczki. Zapytaj, co skłoniło go do wyboru tej szkoły? Czy ma jakieś szczególne wspomnienia związane z konkretnymi nauczycielami Mechanika? Czy pamięta sytuację, lekcję z lat nauki w szkole, która była zabawna lub wywarła na niego szczególny wpływ?

Praca może mieć formę wywiadu lub wspomnień napisanych na kartkach A4 lub w wersji elektronicznej dowolnej długości. Prace zostaną włączone do książki jubileuszowej szkoły.

Termin oddania prac konkursowych to 2 czerwca 2017 (piątek). Przewidziane nagrody, pochwały i oceny cząstkowe z wybranego przedmiotu. Organizatorzy: Barbara Polak, Jarosław Lipski