Szkolna biblioteka zaprasza

Logowanie do systemu

W roku szkolnym 2023/2024 biblioteka jest czynna:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:00

 

 

O BIBLIOTECE

Biblioteka powstała wraz z utworzoną w 1947 roku szkołą. W roku szk. 1966/67 otrzymała pomieszczenie w nowym budynku szkoły. W latach 1971-2006 mieściła się w internacie, zaś w marcu 2006 roku została przeniesiona do budynku szkoły. Biblioteka zajmuje pomieszczenie o powierzchni około 107 m2 znajdujące się na parterze szkoły. Ma wydzieloną czytelnię czasopism oraz czytelnię księgozbioru podręcznego.

Zbiory biblioteczne obejmują ponad 19000 woluminów. Są wśród nich interesujące wydawnictwa popularnonaukowe, lektury oraz wiele pozycji literatury pięknej. Biblioteka udostępnia też czytelnikom czasopisma oraz dokumenty elektroniczne. W naszej szkole biblioteka pełni rolę MCI – Multimedialnego Centrum Informacji. Potrzebne materiały i wiadomości można wyszukiwać nie tylko w księgozbiorze, ale również w zasobach Internetu, wyposażona jest w komputery, drukarkę i kserokopiarkę. Biblioteka jest skomputeryzowana, wypożyczanie odbywa się w sposób elektroniczny, przy pomocy czytnika kodów kreskowych. Katalog biblioteki dostępny jest online, link do niego znajduje się na stronie szkoły w zakładce MOL NET+ . Można tu sprawdzić, czy dana książka znajduje się w zbiorach bibliotecznych oraz czy jest aktualnie dostępna. Dla wielu naszych uczniów biblioteka jest ulubionym miejscem w szkole, chętnie przebywają w czytelni, przygotowują się do lekcji, korzystają ze stanowisk komputerowych, księgozbioru podręcznego i czasopism. W roku szk. 2023/2024 w bibliotece pracuje  nauczyciel bibliotekarz: Elżbieta Lipska

Aktualności od roku 2014 na stronie głównej szkoły.

Archiwalia - do roku 2013:

7 czerwca 2013 r. - 07.06.2013 r. - Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim w MGBP w Rykach
 

24 marca to Narodowy Dzień Życia. W związku z tym świętem w dniach 18.03 - 18.04.2013 r. biblioteka szkolna zaprasza na wystawę poświęconą problematyce życia człowieka od pierwszych chwil jego istnienia. Ekspozycja pokazuje piękno naszego rozwoju przed momentem narodzin.

22.03.2013 r. - sala Nr 8 - spotkanie z Krystianem Pielacha - "W dokumentach i na fotografiach - Żołnierze Wyklęci".

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z powyższym świętem w dniach 1 - 15 marca 2013 r. biblioteka szkolna zaprasza na wystawę poświęconą problematyce „żołnierzy wyklętych”. Wystawa zorganizowana została dzięki współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Rykach, która udostępniła swoje zbiory.

20.10.2012 r. - W dniu 17 października odbył sie konkurs "Z polszczyzną za pan brat" zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy: Panią Elżbietę Lipską i Panią Agnieszkę Tomaszek - Beczek. Oto zwycięzcy: I miejsce - Konrad Łukasiak, kl. IV DT - 52,5 pkt. oraz Jakub Komosa, kl. II ET - 52,5 pkt., III miejsce - Adrian Sobczak, kl. II ET - 51,5 pkt. Gratulujemy!

Uwaga! 17.10.2012 r. (piąta godzina lekcyjna)- odbędzie sie konkurs "Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT", którego organizatorkami są panie z biblioteki szkolnej. Celem konkursu jest promowanie wiedzy o języku ojczystym, rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień uczniów. W konkursie może wziąć udział maksymalnie pięciu reprezentantów każdej klasy. Termin zgłaszania uczestników mija 10.10.2012 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwałę w dzienniku, a zwycięzcy nagrody książkowe i dyplomy.

 

1-12.10.2012 r. - Zapraszamy do biblioteki szkolnej na KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI!

 6-7.09.2012 r. - jak co roku organizujemy na placu szkolnym, w czasie "długiej przerwy" kiermasz używanych podręczników. Serdecznie zapraszamy!
Relacja fotograficzna z kiermaszu

We wrześniu 2011 r. wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzona została ankieta badająca jakość pracy biblioteki szkolnej. Oto wyniki:

Szkolny Konkurs "ABC WIEDZY O SŁOWIE I KSIĄŻCE"  -  Celem konkursu jest kształtowanie literackich i czytelniczych zainteresowań młodzieży.

Organizatorem konkursu są nauczyciele bibliotekarze.

Cele konkursu:

- kształtowanie literackich i czytelniczych zainteresowań młodzieży;

- poznanie znaczenia nowych terminów związanych z książką i czytelnictwem.

W konkursie może wziąć udział maksymalnie pięciu reprezentantów z każdej klasy, wybranych przez wychowawcę.

Termin zgłaszania uczestników – do 29 września 2011 r.

Przewidywany termin konkursu - 4 październik 2011 r. (piąta godzina lekcyjna).

Każdy uczestnik konkursu otrzyma uwagę pozytywną.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy

 

Konkurs "ABC Wiedzy o Słowie i Książce" rozstrzygnięty! Wyniki:

  1. miejsce - Katarzyna Madoń, klasa III dt

  2. miejsce - Mateusz Dębek, klasa I ct

  3. miejsce - Piotr Giza, klasa I ct

Gratulacje!!!